windy

windy

windy619@centrum.cz

Stoprocentě zkoušejte i když tomu nevěříte,ale důležité je věřit protože když nevěříte tak se vám to nepovede*lol*
věřte mi kdyby se mi nepovedla jediná věc tak to sem nepíšu a nedávám přiznám že se mi zatím povedla jenom telekineze a reinkarnace

Lektvary

lektvar-astralní cetovaní


Budeš potřebovat:
1. pět kapek oleje ze santalového dřeva
2. dvě kapky Ylang - Ylang
3. dvě kapky jasmínového oleje
4. pět čajových lžiček olivového oleje

Vem pět čajových lžiček olivového oleje a vmíchej do něj ostatní oleje.
Neprotřepávat, míchá se pouze jemnými krouživými pohyby skleničky.
Olejem si potom potři břicho, zadní část krku a čelo.
Pak si už jen stačí lehnout a začít astrálně cestovat.

lektvar-proti zlím silam

 Budeš potřebovat:
1. tří díly rozmarýnu
2. jeden díl vavřínu (bobkové listy)
3. špetka cayenského pepře

Všechno smíchej a vizualizuj přitom jak se zbavuješ duchů.
Jednu čajovou lžičku směsi dej do šálku, zalej vroucí vodou a devět minut louhuj.
Prones zaříkání dle potřeby. Potom lektvar sceď. Nálev můžeš pít, ale jen pár čajových
lžiček denně nebo přidávat do koupele, případně pokropit místnost nebo
posednutou osobu - dle potřeby.Bazalka pravá 
 

Název český, latinský:
BAZALKA PRAVÁ, (Ocimum basilicum)


Planetární orientace:
MARS, MERKUR


Astrologické znamení:
ŠTÍR


Živlové korespondence:
OHEŇ


Výskyt:
Je to prastará teplomilná kulturní rostlina, známá již ze starého Řecka a Indie. Věnce z bazalky byly nalezeny i v egyptských pyramidách. Ve středoevropských podmínkách vymrzá a musí se pěstovat. V mnoha státech slouží nejen jako léčivka, ale velké využití má hlavně jako koření. Při pěstování se jí líbí slunné polohy s lehčí nakypřenou půdou.


Podoba:
Bylina, která dorůstá až do výšky okolo 40cm. Má přímou, někdy chlupatou, většinou však lysou lodyhu, která je hustě větvená. Listy má tmavě zelené, křižmostojné s krátkými řapíky, vejčitě zašpičatělé, dole celokrajné, výše pak zastřihovaně zubaté. Květenstvím je přetrhovaný lichoklas z šestikvětých lichopřeslenů. Květy jsou bílé až bělorůžově fialové, tvarem typické pro čeleď hluchavkovitých (pyskatých). Plodem jsou drobné šedočerné tvrdky. V jižním podnebí pěstovaná trvalka, u nás venku pěstovaná letnička nebo v květináčích pěstovaná trvalka, která kvete od července do srpna. Nakvétá nestejně, postupně odspoda nahoru. Celá intenzivně voní, má lehce kořeněnou příjemnou chuť.


Obsah látek:
Silice, flavonoidy, třísloviny, glykosidy, kafr, olej, tanin, saponin, atd.


Pěstování:
Čerstvá semena vyséváme brzy na jaře do doma připravených květináčků. Ven do půdy bazalku přesadíme v době, kdy již nehrozí noční mrazy. Je to trochu zvláštní rostlinka, neměla by se zalévat k večeru na noc, ale pouze v poledne, kdy je slunce nejpalčivější. Oproti tomu, když ji dáme do vody, dlouhý čas zůstává zelená, občas také vykvete a někdy dokonce přinese i semeno.


Užívané části:
Kvetoucí nať, list, semena.


Doba sběru:
Nať - v červnu je nejkvalitnější, červenec, srpen, pro magické účely by se měla sbírat za dorůstajícího měsíce, list - před rozkvětem okolo 14 hodiny, semena - září.


Léčivé účinky:
Jedná se o velmi všestranně použitelnou bylinu. Podporuje vykašlávání při zánětu horních cest dýchacích, mírní chronické žaludeční katary, zlepšuje trávicí činnost a uvolňuje větry. Dá se využít při zápalu močových cest, dobře působí na játra. Podporuje srdeční činnost i tvorbu mateřského mléka, vhodně působí při nespavosti, migréně, při nachlazení a chřipce. Působí protizánětlivě a antibioticky. Léčí bílý výtok, tiší bolestivou menstruaci a jakožto abortivní prostředek pomáhá z těla vypudit placentu. Naložená do moštu, aby s ní vykvasil, činí víno voňavým, nakládá se i do vína již hotového, oboje se podává lidem pro zahnání depresivních a trudomyslných stavů neboť působí příznivě na nervy.
Zvenčí se používá na přípravu osvěžujících aromatických koupelí, dále, do obkladů na těžko se hojící rány a jako kloktadlo při zánětech dutiny ústní i paradentóze. Prášek z listů ze sádlem rozetřený, hojí rozpukané rty a bolavé prsní bradavky kojících žen. Při zánětu středního ucha kapeme do uší šťávu vylisovanou z čerstvých bylin. Prášek ze spáleného bazalkového semene, nasypaný na bradavice kdekoli po těle, tyto odstraňuje, (bradavice se musí nejprve předem trochu naříznout nožíkem nebo žiletkou). Rozmačkané usušené listy vsunuté do nosu nebo inhalace par této byliny, zahánějí rýmu a léčí těžká nachlazení. Všeobecně platí, že hlavně u vnitřního užívání byliny, nesmíme překračovat předepsané dávky, u citlivých osob mohou být vyvolány žaludeční potíže. Mírně také zvyšuje krevní tlak. Jako skoro všechny byliny, dá se použít i v homeopatii (list).


Užití:
Nálev se zhotoví z 2 kávových lžiček byliny na 0,3 dcl vroucí vody, louhujeme asi 10 min. Užívá se 2x denně. Víno na únavu a depresi - 5dkg bazalky naložíme do 1l bílého vína a necháme týden vylouhovat při teplotě okolo 20ºC. Přefiltrujeme, vylisujeme, přidáme lžíci medu a uložíme v chladu. Týden pijeme 2 dcl pomalu vždy po jídle. Koupel - 5dkg sušené nebo 20-30dkg čerstvé byliny, vložíme do plátěného sáčku a 20 - 30 min vaříme v 5l vody. Poté vylijeme do koupele teplé kolem 36°, kde pobudeme 15 - 20 min.


Magické účinky:

Je to dosti rozporuplná bylina. Ve starém Řecku a Římě byla považována za symbol chudoby, zlosti a neštěstí. Její šťávy se užívalo při očarování. V Egyptě, Orientu i dále na východ je považována za pohřební bylinu a běžně se užívala při pohřebních rituálech. Jinde se zase věřilo, že zahání zlé duchy, chrání před otravami nebo bolestmi z očarovaného jídla, příznivě ovlivňuje zplození dítěte, utišuje partnerské hádky, přináší štěstí do domu, přitahuje peníze a vytváří mezi lidmi auru porozumění. Dále se tvrdilo, že kdo požije bazalku, nepůsobí na něj tolik uštknutí hmyzu, hadů nebo štírů. Štíři se ovšem rádi zdržují v blízkosti této rostliny. Lidé ji také používají jako ochranu zavěšenu na krku v plátěném váčku, zavěšenou vedle postele pro klidné spaní nebo ji nosí v peněžence pro dobré finanční záležitosti.
Skrývá v sobě značnou magickou sílu. Používá se při vymítacích i očistných rituálech, kdy se pálí jako kadidlo a také se sype na podlahu rituální místnosti, kde spolehlivě pomáhá odstraňovat negativní vlivy. Můžeme ji přidat do před rituální očistné koupele a za pomoci meditace se zbavit negativních vlivů, čímž se vhodně připravíme na nadcházející operaci. Ta samá koupel se dá použít, myslíme-li, že nás někdo uřknul nebo jinak mentálně negativně ovlivnil (např. kletbou). Touto formou ve spojení s bazalkovým nápojem a vykuřováním, dává také odvahu čelit smrti, hlavně symbolické, např. při zasvěcování (iniciaci). Bazalka jakožto erotická rostlina se dá také použít pro přičarování lásky či upevnění partnerského vztahu. Používá se při rituálních pracích s živlem ohně a při magickém léčení nemocí na které působí.

Uvedeme jednoduchý návod pro upevnění partnerského vztahu:
Chtějí-li se dvě vroucně milující bytosti, jedna druhé absolutně zaslíbit, budou postupovat takto - připraví si rituální nápoj (bazalkový nálev či víno), do kterého mohou pro zesílení účinku přidat trocha své krve nebo i jiné mumiální látky. Když je vše připraveno, postaví tekutinu ve vhodné nádobě před sebe a společně se zkoncentrují na imaginaci přání a slibu vzájemné lásky, kteréžto společně takto vtisknou do ovlivňovaného nápoje. Samozřejmě, že budou přání zaslíbení termínovat na celý život. Po skončení ovlivnění, se tekutina rozdělí na dvě části a tím bude nápoj připraven k vypití. Při pití musí opět obě osoby koncentrovat, že do sebe přejímají co nejvroucněji lásku a oddanost toho druhého. Účinek se dá ještě posílit předchozí společnou bazalkovou koupelí se vzájemnou meditací a stejnou imaginací přání lásky a zaslíbení. Nakonec se vše ještě může upevnit vzájemným spojením s koncentrací na stejný předchozí cíl.


 

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (1525 | 78%)

Provozujete magii?

Ano ale sem dřevo. (316 | 16%)
Ne ale je to zajmavý. (428 | 22%)
Tak co zkusily ste to a vyšlo vám to no vidíte
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one